Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tomaszów Lub.: Wdzięczność za odzyskanie "cennego" roweru wyraziła w liście

Data publikacji 29.08.2017

Szczególne słowa uznania dla dzielnicowego z Lubyczy Królewskiej zaadresowała w liście do Komendanta Głównego Policji mieszkanka tej miejscowości. Kobieta w ten sposób chciała wyrazić swoją ogromną wdzięczność za odzyskanie przez policjanta skradzionego w lipcu roweru. Chociaż jednoślad nie był dużej wartości, był jednak bardzo cenny. Z względu na trudności 58-latki z poruszaniem się, był jej jedynym środkiem lokomocji. Dziś mł. asp. Daniel Puchalski za swoją postawę i zaangażowanie w służbie został wyróżniony przez komendanta tomaszowskiej jednostki.

Kradzież roweru należącego do 58-letniej mieszkanki Lubyczy Królewskiej miała miejsce w połowie lipca. Chociaż jednoślad nie przedstawiał dużej wartości, to jak podkreślała pokrzywdzona właścicielka, był dla niej bardzo cenny. Jak się okazało ze względu na  schorzenie, nie może ona chodzić i był to jej jedyny środek lokomocji.

Sprawą ustalenia  złodzieja i odzyskania roweru zajął się dzielnicowy - mł. asp. Daniel Puchalski. Dzięki swojemu zaangażowaniu i dociekliwości wpadł na trop sprawcy kradzieży. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec gm. Jarczów. Funkcjonariusz bardzo szybko odzyskał skradziony jednoślad i błyskawicznie przekazał go prawowitej właścicielce.

Szczęśliwa za odzyskanie swojej własności 58-latka postanowiła o tym fakcie poinformować samego Komendanta Głównego Policji wyrażając w przesłanym liście słowa uznania dla swojego dzielnicowego.

Jak podkreśliła kobieta, praca w Policji nie jest łatwa, ale z pewnością szlachetna.

Dziś Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Lubelskim doceniając postawę i zaangażowanie w realizację czynności służbowych podziękował mł. asp. Danielowi Puchalskiemu przyznając mu wyróżnienie.

AP

Powrót na górę strony