Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrył się wersalce, bo miał do odsiadki prawie 5 lat

Data publikacji 30.08.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali poszukiwanego m.in. listem gończym 31 letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna odpowie za popełnione w przeszłości oszustwa. Ma do odsiadki blisko 5 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany 31 latek ukrył się przed policjantami w ….wersalce.

Wczoraj rano policjanci z Zespołu Poszukiwań KWP w Lublinie weszli do jednej z kamienic j w centrum miasta. Z ustaleń policjantów wynikało, że pod wskazanym adresem może ukrywać się 31 letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie m.in. listu gończego wystawionego przez prokuraturę. Na swoim koncie ma wyłudzenia, których dopuścił się w 2014 i 2015 roku. Prowadząc wówczas działalność gospodarczą naraził Skarb Państwa na straty, z tytułu należnego podatku VA T, na kwotę blisko 260 tys. zł.

Adrian B. ma do odsiadki w sumie 4 lata i 11 miesięcy. Być może właśnie wizja spędzenia tylu lat w Zakładzie Karnym zmobilizowała mężczyznę do próby ukrycia się przed policjantami. Gdy operacyjni zapukali do mieszkania przebywające wewnątrz kobiety zgodnie twierdziły, że mężczyzny nie ma w domu i najprawdopodobniej przebywa za granicą.

Policjanci postanowili sprawdzić dokładnie wszelkie zakamarki. „Zguba” odnalazła się w ... wersalce. Z wersaliki Adrian B. został zabrany do komendy, a później do Zakładu Karnego.

(KWP w Lublinie / ig)

Powrót na górę strony