Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudokibice zatrzymani

Data publikacji 30.08.2017

Katowiccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch pseudokibiców, którzy 27 sierpnia br. brali udział w niedzielnych zamieszkach. 17 i 20-latek zostali zidentyfikowani na nagraniach monitoringu i zespołów monitorujących. Wraz z wcześniej zatrzymanymi 36 i 44-latkiem, młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

W niedzielę, 27 sierpnia br., na stadionie przy ul. Bukowej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy GKS-em Katowice i Odrą Opole. Przed spotkaniem drużyn, kilka minut po 14:00, doszło do konfrontacji między kibicami. Gdy w stronę bram stadionu szli sympatycy Polonii Bytom, którzy chcieli dopingować drużynę z Opola, pseudokibice z Katowic zaczęli prowokować bójkę. Policjanci starali się nie dopuścić do bezpośredniego starcia.

Wtedy pseudokibice GKS-u skierowali swoją agresję na policjantów. W kierunku mundurowych poleciały kamienie i butelki. By powstrzymać dalszą eskalację agresji, funkcjonariusze z katowickiego oddziału prewencji podjęli interwencję. Użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, gazu oraz strzelb miotających gumowe pociski. Po ostrzeżeniu, w kierunku atakujących szalikowców oddali salwę, która skutecznie ich odstraszyła.

Niestety jeden  z policjantów został  ranny i trafił do szpitala. Ponadto, po godzinie od interwencji, do punktu medycznego zgłosił się  pseudokibic ranny w okolice oka. Po udzieleniu pomocy przedmedycznej, także został przekazany pod opiekę lekarzy.  

Szybka reakcja stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania dwóch najbardziej agresywnych pseudokibiców. Są to mieszkańcy Katowic w wieku 36 i 44 lat.  Po analizie nagrań z monitoringu oraz materiałów policyjnych zespołów monitorujących, śledczy ustalili tożsamość kolejnych osób biorących udział w niedzielnym incydencie. 17 i 20-latek z Katowic zostali zatrzymani.

Wczoraj, 29.08.br., wszyscy czterej mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych i policyjnych dozorów.

Policjanci katowickiej komendy miejskiej z referatu zajmującego się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców nadal analizują nagrania. Identyfikacja kolejnych osób, które w niedzielę pod stadionem dopuściły się złamania prawa, jest tylko kwestią czasu.

(KWP w Katowicach / mk)

Film Kolejni pseudokibice zatrzymani

Opis filmu: pseudokibice odprowadzani przez policjantów

Pobierz plik Kolejni pseudokibice zatrzymani (format mp4 - rozmiar 17.91 MB)

Powrót na górę strony