Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: 59-latka padła ofiarą oszustów

Data publikacji 31.08.2017

Pomimo wielu apeli policji o oszustwach metodą na wnuczka i policjanta wczoraj na terenie Białej Podlaskiej doszło do takiego właśnie przestępstwa. Sprawca podając się za funkcjonariusza policji, namówił kobietę, aby ta wypłaciła posiadane w banku pieniądze. Zgodnie z umową pozostawiła je w jednej z kamienic. Łupem sprawcy padło 56 tys. zł. Policjanci ustalają szczegóły i poszukują sprawcy przestępstwa.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na terenie Białej Podlaskiej. Do 59-letniej mieszkanki miasta zadzwonił nieznany mężczyzna. W trakcie prowadzonej rozmowy sprawca podając się za funkcjonariusza policji, zapytał kobietę dlaczego ta nie stawiła się na wezwanie policji. Po tym poinformował ją, że w trakcie prowadzonych czynności, u osób zajmujących się oszustwami, funkcjonariusze zabezpieczyli 90 podrobionych dowodów osobistych. Wśród nich znajdował się również dokument wystawiony na dane pokrzywdzonej.

Przekonał kobietę, że posiadane przez nią pieniądze są zagrożone, więc musi je wypłacić i przekazać policjantom. Zobowiązał się również, że po „akcji” pieniądze zostaną jej zwrócone. Pokrzywdzona 59-latka postąpiła zgodnie z instrukcjami oszusta. Wypłaconą z konta gotówkę, pozostawiła na klatce schodowej jednej z kamienic. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszusta o całym zdarzeniu poinformowała również stróżów prawa. Teraz oszusta szukają bialscy policjanci, po raz kolejny apelując o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Pamiętajmy, że pomysłowość oszustów nie zna granic. Podają się za członków rodziny, którzy potrzebują pieniędzy, za urzędników mających wypłacić dotacje czy też wyrównania, jak też coraz częściej za policjantów i funkcjonariuszy CBŚP zajmujących się rozpracowaniem oszustów. Zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się osób najbliższych, bądź też skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112. Nie dajmy się zwieść oszustom.

B.S.P.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 26.52 MB)

Powrót na górę strony