Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 31.08.2017

Po kilku godzinach od otrzymania informacji o zabójstwie 60-letniego mężczyzny, kryminalni z Oruni zatrzymali sprawcę tej zbrodni. Podejrzany to 59-letni mieszkaniec Gdańska. Dzisiaj usłyszał zarzut zabójstwa. Teraz grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

We wtorek, 29.08.br., ok. 17.00, policjanci z Komisariatu I w Gdańsku zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok mężczyzny pod kładką dla pieszych przy ul. Trakt św. Wojciecha. Wszystko wskazywało na to, że zgon nie nastąpił z przyczyn naturalnych. Funkcjonariusze z Oruni przy wsparciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku od razu zajęli się tą sprawą. Ustalili tożsamość ofiary, rozpytali okolicznych mieszkańców, przeprowadzili bardzo dokładne oględziny na miejscu zdarzenia. W trakcie tych czynności policjanci ustalili, podejrzewanego o zabójstwo 60-latka. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania. Podejrzewany 59-letni mieszkaniec Gdańska nie przebywał w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze sprawdzili kilka miejsc i ok. godz. 22.00 zatrzymali poszukiwanego 59-latka. Policjanci znaleźli również i zabezpieczyli przedmiot, który prawdopodobnie stanowi narzędzie zbrodni.

59-letni zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Dzisiaj, 31.08.br., prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa, do którego mężczyzna się przyznał i złożył wyjaśnienia. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj policjanci doprowadzą podejrzanego do sądu, gdyż prokurator wnioskuje dla niego o tymczasowy areszt. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku/ mw)

Powrót na górę strony