Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za wielokrotne zgwałcenie i zmuszanie do prostytucji

Data publikacji 01.09.2017

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 31-letniego obywatela Bułgarii. Mężczyzna miał zmuszać do prostytucji mieszkankę gminy Fajsławice, czerpać z tego korzyści i sam miał ją wielokrotnie zgwałcić.

Do krasnostawskiej komendy zgłosiła się w tym tygodniu 25-letnia mieszkanka powiatu. Kobieta powiadomiła, że od kilku miesięcy była zmuszana do prostytucji przez 31-letniego obywatela Bułgarii. Mężczyzna bijąc ją i grożąc zmuszał do świadczenia usług seksualnych za pieniądze. Mężczyzna miał tez zachowywać się wobec niej w sposób brutalny. Z relacji kobiety wynika, że wywoził ją do różnych miejscowości w tym także poza granice kraju,  gdzie była zmuszana do prostytucji. Później zabierał jej zarobione w ten sposób pieniądze. Ponadto sam miał ją wielokrotnie zgwałcić.

Sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni, którzy w środę rano, 30.08.br., - następnego dnia po zgłoszeniu przestępstwa - zatrzymali 31-latka. Do zatrzymania doszło na terenie gminy. Wczoraj, 31.08.br., podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty zmuszania do prostytucji, czerpania korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji oraz co najmniej 6-krotnego zgwałcenia mieszkanki powiatu krasnostawskiego.

Jeszcze dziś sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony