Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zawsze na służbie

Data publikacji 04.09.2017

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, w czasie wolnym od służby, jadąc samochodem zauważył znajdujące się w przydrożnym rowie rozbite auto. Funkcjonariusz natychmiast udzielił pomocy poszkodowanym. Na miejsce wezwał służby ratunkowe i zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu ich przyjazdu. Sytuacja ta pokazuje, że policjant zawsze jest na służbie. Szybka reakcja policjanta Oddziału Prewencji Policji w Łodzi i podjęcie przez niego działań doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży. Funkcjonariusz Kompanii I Prewencji w czasie wolnym od służby wykazał się czujnością i dzięki jego szybkiej reakcji odzyskano mienie skradzione ze sklepu.

Sierżant Marek Żyłowski, policjant pełniący na co dzień służbę w Posterunku Policji w Piątnicy, w sobotę rano jechał prywatnym samochodem ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem. Przed godziną 10:30 w pobliżu miejscowości Chojny Młode, funkcjonariusz zauważył rozbity samochód, który znajdował się w przydrożnym rowie. Policjant zareagował błyskawicznie. Natychmiast zatrzymał swoje auto i wezwał na miejsce służby ratunkowe. Ponadto, poprosił o pomoc pasażerkę innego auta, aby zaopiekowała się jego dzieckiem, a on sam ruszył z pomocą poszkodowanym. Pobiegł do rozbitego auta i pomógł wydostać się dwóm mężczyznom. Następnie policjant udzielił im pierwszej pomocy przedmedycznej i obserwował ich stan, aż do czasu przekazania załodze karetki pogotowia. Mundurowy zabezpieczył również miejsce wypadku, które następnie przekazał dla patrolu policji oraz straży pożarnej. Okoliczności oraz przyczyny tego wypadku wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Sierżant Marek Żyłowski, który interweniował i pomógł poszkodowanym, będąc w czasie wolnym od służby, udowodnił, że policjant zawsze jest na służbie i musi być przygotowanym na niespodziewane interwencje i pomoc drugiemu człowiekowi.

***

Zjawisko kradzieży sklepowych jest narastającym problemem. Drobna przestępczość naraża właścicieli na duże straty, a pozorna bezkarność rozzuchwala sprawców. W tej sytuacji postawa policjanta z łódzkiego oddziału prewencji zasługuje na szczególną pochwałę. 6 sierpnia 2017 r. w godzinach nocnych, funkcjonariusz I Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, będąc w czasie wolnym od służby, podjął interwencję na terenie jednej ze stacji paliw przy ul. Rzgowskiej w Łodzi.

W trakcie wizyty na stacji policjant usłyszał rozmowę ekspedientki z pracownikami firmy ochroniarskiej o kradzieży towaru dokonanej przez nieznanego mężczyznę. Kobieta podała rysopis sprawcy oraz kierunek, w którym uciekł. Funkcjonariusz wraz z wezwanymi pracownikami ochrony poszedł we wskazane miejsce. Na widok "mundurowych" mężczyzna zaczął uciekać. W tej sytuacji, nie tracąc sprawcy z pola widzenia, policjant ruszył w jego kierunku. Po krótkim pościgu ujął i obezwładnił uciekiniera wykorzystując siłę fizyczną. Następnie funkcjonariusz wezwał na miejsce patrol Policji będący w służbie, a do czasu przyjazdu funkcjonariuszy KMP w Łodzi pilnował ujętego mężczyzny. Skradziony towar powrócił na półkę. Zachowanie policjanta OPP w Łodzi i jego natychmiastowa reakcja na zaistniałą sytuację bez wątpienia wpłynęła na poprawę poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności.

(KWP w Białymstoku / KWP w Łodzi / kp)

 

Powrót na górę strony