Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie policyjnych kontroli autokarów przewożących uczestników letniego wypoczynku

Data publikacji 05.09.2017

Wakacje już za nami. Nad bezpieczeństwem podróżujących w tym czasie czuwali dolnośląscy policjanci. Jednym z elementów działań realizowanych przez funkcjonariuszy były kontrole autokarów przewożących uczestników letniego wypoczynku, w tym w dużej części dzieci. Policjanci sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących. Na Dolnym Śląsku policjanci od lipca do sierpnia skontrolowali łącznie blisko 800 autobusów, z których 40 nie dopuszczono do dalszego ruchu. Działania prowadzone były na drogach oraz w wyznaczonych stałych punktach. Jednym z elementów mających znaczący wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy jest niewątpliwie stan techniczny pojazdu.

Już od wielu lat dolnośląscy policjanci w okresie wakacyjnym sprawdzają stan pojazdów przewożących w sposób zorganizowany uczestników letniego wypoczynku. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na stan techniczny autokarów, którymi na obozy i kolonie podróżowały dzieci.

Organizowane były stałe punkty kontroli, np. we Wrocławiu przy ul.Ślężnej. Pojazdy sprawdzano także w miejscach wyjazdu na wypoczynek. Kontrole policjanci prowadzili również na trasach Dolnego Śląska.

Od lipca do sierpnia 2017 r. dolnośląscy funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali łącznie blisko 800 autokarów, z czego ponad 250 w wyznaczonych punktach. Podczas tego typu działań w ponad 90 autokarach stwierdzono usterki techniczne. Policjanci zatrzymali 72 dowody rejestracyjne, a 40 autokarów funkcjonariusze nie dopuścili do dalszego ruchu.

Ujawniono też 2 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę autokaru po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

(KWP we Wrocławiu / jch)

Powrót na górę strony