Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 100 wystawionych mandatów w miejscu wskazanym na Mapie Zagrożeń

Data publikacji 05.09.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Świeciu na ulicy Miodowej zatrzymali ponad 100 kierujących w miejscu wskazanym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Powodem było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym i przy ograniczeniu do 40 km/h. „Mapa” jest dostępna na stronach internetowych wszystkich jednostek policji, a jej obsługa jest bardzo prosta.

16 zgłoszeń o przekraczaniu prędkości przez kierujących w Świeciu na ulicy Miodowej zostało naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Od tego czasu policjanci ze świeckiej "drogówki" wnikliwie weryfikowali wskazane miejsce. Informacja ta szybko została przez policjantów potwierdzona. Podczas wielokrotnych kontroli nałożyli mandaty oraz punkty karne na ponad 100 kierujących.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie służące do poprawy bezpieczeństwa. Dzieki niej można w internecie wskazywać policjantom miejsca, gdzie np. kierujący nieprawidłowo parkują, gromadzi się podejrzanie zachowująca młodzież albo, w którym miejscu należy interweniować, żeby poprawić infrastrukturę drogową.

W powiecie świeckim dotychczas naniesionych na mapie zostało 440 takich miejsc. Ponad połowa z nich została przez mundurowych potwierdzona. Większość zgłoszeńdotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania pojazdów i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

Powrót na górę strony