Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczęcie MSPO z policyjnym akcentem

Data publikacji 05.09.2017

Dziś w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczęło się jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego, które jak co roku przyciąga do naszego miasta kilkanaście tysięcy osób nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. Tradycyjnie udział w niej biorą również świętokrzyscy policjanci m.in. dbając o bezpieczeństwo. W dzisiejszym oficjalnym otwarciu XXV Międzynarodowego Salon Przemysłu Obronnego uczestniczył m.in. Wicepremier Mateusz Morawiecki, Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawel Soloch, a także Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak.

Dziś w Targach Kielce odbyła się uroczystość otwarcia wystawy, która zakończy się dopiero pod koniec tygodnia. Warto podkreślić, że MSPO to nie tylko wystawa ale także szereg działań świętokrzyskich funkcjonariuszy w celu zapewnienia bezpieczeństwa przebiegu jej trwania oraz płynności ruchu na pobliskich ulicach. Mundurowi zabezpieczają skrzyżowania dróg, a także inne miejsca, tak aby nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych.

Dodatkowo, w trakcie trwania salonu odbędzie się niezwykle widowiskowy pokaz tresury psów służbowych w Policji, które to specjalnie na ten dzień przyjadą z różnych miejsc z terenu naszego województwa. Pokaz zaplanowany jest w czwartek na godzinę 12.30, na terenie zewnętrznym targów przy hali A. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i przyjrzenia się pracy policyjnych psów służbowych oraz ich przewodników.

Na zakończenie targów, podczas zaplanowanej na piątek uroczystości wśród różnych  wyróżnień przewidziano również wręczenie Nagrody Komendanta Głównego Policji.

Opr. MT
Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony
Polska Policja