Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Mundur na rowerach" - policjanci przejechali 600 km dla nienarodzonej Laury

Data publikacji 07.09.2017

Czterech policjantów wyruszyło w podróż rowerami pod hasłem „600 km dla Laury. Opole – Świnoujście 2017”, by pokonać trasę 600 km i pomóc w ten sposób nienarodzonej córce ich kolegi, która potrzebuje pomocy. Po drodze odwiedzali jednostki Policji i zachęcali do wsparcia finansowego na operację i rehabilitację dziecka. Jeśli możemy, pomóżmy maleńkiej dziewczynce, wspierając finansowo jej rodziców.

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, będący jednocześnie członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK, 1 września 2017 rozpoczęli rajd rowerowy z Opola do Świnoujścia pod hasłem „600 km dla Laury. Opole – Świnoujście 2017”. Celem przedsięwzięcia było wsparcie i rozpropagowanie charytatywnej zbiórki pieniędzy na operację serca córki policjanta z Opola, który walczy o życie swojej nienarodzonej córki Laury. Aktualnie maleńka jest w brzuchu mamy bezpieczna, gdyż serce mamy utrzymuje ją przy życiu. Zaraz po urodzeniu dziewczynka musi przejść operację w niemieckiej klinice w Munster, która uratuje jej życie. Niezbędne będą do przeprowadzenia jeszcze kolejne dwie operacje, które sprawią, że będzie mogła normalnie żyć.

Mama Laury: "Przecięcie pępowiny - chwila, która dla innych oznacza magię, dla mojego dziecka może oznaczać śmierć. Z chwilą, kiedy płuca mojej córki wypełni pierwszy haust powietrza, rozpocznie się walka o jej życie! Jeśli 4 października nie będę w klinice w Munster, Laura umrze na moich oczach. Jeśli pomoc nie przyjdzie na czas, stracę moje dziecko. Noszę ją pod sercem, czuję jej ruchy w każdej chwili. Wiem, że ona jest, że mnie słyszy. Teraz, w moim brzuchu, jest bezpieczna. Moje serce bije i utrzymuje przy życiu serduszko Laury - malutkie i za słabe, by mogła żyć…"

Mł. asp. Błażej Sołtys, st. sierż. Łukasz Basztabin, st. sierż., Radosław Chmielewski i sierż. szt. Rafał Bil – to oni postanowili pomóc koledze i wpadli na pomysł, by przejechać rowerami z Opola nad morze w Świnoujściu, by rozpropagować informację o chorym dziecku, a tym samym zachęcić do finansowego wsparcia.

Funkcjonariusze wystartowali 1 września z Opola. Trasa rowerowa prowadziła przez województwo dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie oraz województwo zachodniopomorskie. Wczoraj, tj. 5 września policjanci dotarli do Świnoujścia, choć pogoda płatała im figle i nie obyło się bez awarii sprzętu oraz drobnych kontuzji.


Każdy kto chce pomóc nienarodzonej jeszcze Laurze, może wpłacać pieniądze na konto fundacji:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
nr konta: Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułu wpłaty : "1043 POMOC DLA LAURY BIEL. 600 KM DLA LAURY"

(KWP w sczecinie / kp)

 

  • uczestnicy akcji
  • uczestnicy akcji
  • uczestnicy akcji
Powrót na górę strony