Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 20 lat temu dokonał napadu rabunkowego - został zatrzymany na granicy przez funkcjonariuszy

Data publikacji 07.09.2017

Policjanci ze Zgorzelca prowadzili poszukiwania mężczyzny, który blisko 20 lat temu dokonał napadu rabunkowego. Funkcjonariusze mimo upływu czasu realizowali czynności operacyjne w tej sprawie w wyniku czego ustalili, że 55 -latek zmienił nazwisko, a także przebywał na terenie, co najmniej kilku krajów m.in. Portugalii. Dzięki współpracy ze Strażą Graniczną przestępca poszukiwany listem gończym, został zatrzymany na granicy polsko-ukraińskiej.

 55-letni obywatel Ukrainy ukrywał się przed organami ścigania od 1998 roku. Powodem było dokonanie napadu rabunkowego z użyciem niebezpiecznego narzędzia na terenie gminy Zgorzelec, którego dopuścił się blisko 20 lat temu. Z uwagi na działalność przestępczą oraz ucieczkę z kraju, mężczyzna poszukiwany był listem gończym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w toku prowadzonych nieprzerwanie przez lata czynności ustalili, że obywatel Ukrainy w międzyczasie zmienił nazwisko i przebywał, co najmniej na terenie kilku krajów, w tym Portugalii.

Dzięki współpracy ze Strażą Graniczną 55-latek został zatrzymany na granicy polsko-ukraińskiej, kiedy chciał wjechać na teren Ukrainy.

Mężczyzna został osadzony w jednym z zakładów karnych. Teraz odpowie za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego dopuścił się w przeszłości.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony