Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny wypadek z udziałem dzieci

Data publikacji 07.09.2017

Do tragicznego wypadku z udziałem dwóch 14 latków doszło 6 września br. przed godziną 20.00 w miejscowości Żelazowice w gminie Żarnów. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że dwóch chłopców w wieku 14 lat jechało na jednym rowerze poruszając się lewym pasem drogi. Z nieznanych przyczyn wjechali wprost pod nadjeżdżający samochód.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna widział z oddali czerwony punkt oświetlenia, sądził, że jest to pieszy. Jadąc dalej nagle zauważył, że lewą stroną drogi porusza się rowerzysta. W pewnym momencie z nieznanych przyczyn14-latek zjechał z lewego pasa wprost pod jadącego fiata pandę. Kierowca pomimo podjętej próby hamowania nie zdołał uniknąć zderzenia z jednośladem. Niestety skutki tego zdarzenia okazały się dramatyczne. Chłopcy z poważnymi urazami wielonarządowymi trafili do dwóch szpitali. Jeden z nich do Radomia, kolejny na Oddział Intensywnej Terapii w Opocznie. Obaj są w ciężkim stanie. Kierowca fiata pandy był trzeźwy. Samochód jak też rower zostały zabezpieczone do szczegółowych badań technicznych.

Zwracamy się z prośbą do  dzieci, młodzieży, dorosłych o zachowanie ostrożności na drodze i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że rowerzysta, jadący po zmroku powinien mieć bezwzględnie włączone światła, założoną kamizelkę odblaskową i co ważne poruszać się po drodze zgodnie z przepisami.

(KWP w Łodzi / kp)

 

Powrót na górę strony