Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bankowy oszust zatrzymany

Data publikacji 07.09.2017

34-latek z powiatu krotoszyńskiego decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna włamywał się na cudze konta bankowe i wykradł z nich kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poszkodowanych zostało wiele osób w całym kraju. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę na terenie Warszawy. Mężczyzna ma na swoim koncie wiele przestępstw, w przeszłości odbywał również kilkuletnią karę pozbawienia wolności. Tym razem grozi mu do 10 lat więzienia.

Pod koniec maja br. mieszkanka Rawicza powiadomiła policję o tym, że z jej rachunku bankowego, bez jej wiedzy oraz zgody, ktoś wypłacił niemal 10 tys. zł. Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci realizujący zadania związane z przestępczością gospodarczą. Szybko ustalili, że pieniądze te zostały przelane na inny rachunek. Dzięki natychmiastowym działaniom funkcjonariuszy, środki na tym koncie zostały zablokowane.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił ustalić, że rachunek bankowy, na który przelewano skradzione pieniądze, należał do 34-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna, jak dowiedzieli się policjanci, od pewnego czasu przebywał i pracował na terenie Warszawy.

W poniedziałek 4 września br. mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego został zatrzymany na terenie firmy, w której pracował. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie usłyszał zarzuty. 34-latek dokonał dziewięciu włamań do różnych rachunków bankowych, łącznie wykradając niemal 50 tysięcy złotych. Ofiarami złodzieja są osoby z całego kraju.

Zatrzymany sprawca decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Poznaniu / jch)

Powrót na górę strony