Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali kredyty na konto innych osób

Data publikacji 08.09.2017

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją tomaszowskiej komendy zatrzymali 32-letnią oszustkę. Kobieta jest podejrzana o wyłudzenie 335 tysięcy złotych pożyczek na dane innych osób. Wstępnie usłyszała 8 zarzutów. 7 września 2017r. została tymczasowo aresztowana. Razem z nią w ręce stróżów prawa wpadły jeszcze dwie inne osoby, pomagające w przestępczym procederze.

Na trop 32-latki wpadli policjanci, którzy przeanalizowali zgłoszenie 79-letniej mieszkanki Tomaszowa. Okazało się że starsza pani ma do spłacenia kilka kredytów, których nigdy nie zaciągała. Policjanci analizując materiały postępowania, wytypowali kilka osób mogących mieć związek z tą sprawą. Wszystkie ślady prowadziły do 32-letniej kobiety mającej w przeszłości podobne konflikty z prawem. 5 września br. oszustka została zatrzymana i przewieziona do komendy. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jej mieszkaniu szereg dokumentów potwierdzających, że kredyty wyłudzane na 79-latkę nie były jedynymi elementami jej przestępczej działalności. 32-latka posługując się podrobionymi dokumentami wyłudzała kredyty i pożyczki w różnych instytucjach finansowych. Na chwilę obecną policjanci udowodnili jej wyłudzenia sięgające 335 tysięcy złotych.

Zatrzymana została już tymczasowo aresztowana. Jak się okazało, nie działała sama. Po godzinie 20:00 tego samego dnia, policjanci zatrzymali jej 32-letnią wspólniczkę, 6 września br. dołączył do nich 44-latek. Wobec pomocników prokurator zastosował dozór policyjny. 

Sprawa pozostaje rozwojowa, a policjanci uzupełniając materiał dowodowy zapowiadają kolejne zatrzymania.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony