Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 08.09.2017

Policjant z Komisariatu Policji w Biskupcu, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Sposób, w jaki ulicami Szczytna poruszało się auto, zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Gdy pojechał za nim, kierowca forda wpadł w panikę, porzucił auto na jednym z parkingów i pieszo próbował uciec przed policjantem. 58-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Wczoraj wieczorem, 07.09.br., policjant, który na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Biskupcu w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, podczas drogi powrotnej z pracy do domu zauważył, że jadący przed nim ford mondeo wykonuje dziwne manewry, zjeżdżając do krawędzi jezdni. Czujny funkcjonariusz postanowił nie spuszczać pojazdu z oczu i pojechał za nim. Przypuszczenia policjanta co do niepewnego stanu trzeźwości kierowcy forda potwierdziły się, gdy ten wjeżdżał na parking i omal nie uderzył w znak drogowy. Następnie prawie zderzył się z samochodem wyjeżdżającym z parkingu.

Kiedy kierowca zorientował się, że zauważył go policjant, zostawił samochód na parkingu i zaczął uciekać piechotą. Funkcjonariusz zatrzymał 58-latka i powiadomił o zajściu oficera dyżurnego szczycieńskiej policji. Policjanci interwencyjni przewieźli mężczyznę do policyjnej celi. Została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Wkrótce 58-latek stanie przed sądem.

(KWP w Olsztynie / jch)

Powrót na górę strony