Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zainspirowała dzielnicowych do kolejnych działań profilaktycznych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w zakresie niewłaściwego parkowania pojazdów, policjanci z powiatu kłodzkiego na terenie Nowej Rudy zainicjowali działania prewencyjne skierowane do osób, które nagminnie lekceważą przepisy z zakresu ruchu drogowego. Funkcjonariusze opracowali specjalną ulotkę prewencyjną, którą teraz umieszczają w miejscu widocznym dla kierowców, by w ten sposób nakłonić ich do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Jak wynika z analizy zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, w Nowej Rudzie mieszkańcy zwracają szczególną uwagę na nieprawidłowe parkowanie pojazdów. Każdy z sygnałów jest przez policjantów dokładnie weryfikowany.

Kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego są dyscyplinowani przez funkcjonariuszy i muszą liczyć się z konsekwencjami finansowymi lub pouczeniami.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, po analizie wskazanych za pośrednictwem aplikacji nieprawidłowości dotyczących parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych, zainicjowali działania prewencyjne skierowane do osób, które lekceważą przepisy w zakresie ruchu drogowego. Funkcjonariusze opracowali specjalną ulotkę prewencyjną, którą umieszczają teraz w miejscu widocznym dla kierowców. Działania mają na celu wyeliminowanie wykroczeń, które są uciążliwe dla innych użytkowników dróg np. niewłaściwego parkowania.

Przypomnijmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju i korzystając z tego narzędzia każda osoba może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • dzielnicowi z Nowej Rudy
  • dzielnicowi z Nowej Rudy
  • ulotka
  • ulotka
Powrót na górę strony