Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie działające automaty do gier zabezpieczone przez dolnośląskich funkcjonariuszy

Wspólne działania dolnośląskich policjantów z funkcjonariuszami urzędów celnych doprowadziły do zamknięcia na terenie województwa kilku nielegalnych salonów gier hazardowych. W wyniku prowadzonych w ostatnich dniach działań na terenie powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego i kłodzkiego, zabezpieczono 10 automatów do gier zręcznościowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy działając wraz funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego zlikwidowali nielegalny punkt gier zręcznościowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrywarkę oraz cztery automaty do gier hazardowych o wartości 8 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, realizując informację własną wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego we Wrocławiu ustalili, że 33-letnia wałbrzyszanka organizowała gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

W toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli w barze 3 tego typu nielegalne automaty hazardowe o wartości 9 tysięcy złotych oraz pieniądze przeznaczone na wypłaty dla graczy w kwocie ponad 3 tysięcy złotych. Wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku została oszacowana na kwotę 300 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym oraz Urzędu Celnego na terenie powiatu kłodzkiego doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych automatów do gier. Mundurowi skontrolowali na terenie powiatu kilka lokali. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci zabezpieczyli 3 automaty do gier.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • nielegalnie działające automaty do gier
  • nielegalnie działające automaty do gier
  • nielegalnie działające automaty do gier
  • nielegalnie działające automaty do gier
Powrót na górę strony