Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad tonę nielegalnego tytoniu

Data publikacji 11.09.2017

Za posiadanie 1,2 tony nielegalnego tytoniu odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez lubińskich policjantów. Tytoń bez akcyzy ukryty był w garażu podejrzanego. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku szacuje się na ponad 550 tys. zł. Podejrzanemu może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy powiatowej w wyniku podjętych działań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie dużej ilości tytoniu sprowadzonego nielegalnie do Polski. Jak się okazało, zatrzymany to 27-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Funkcjonariusze przechwycili 1,2 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz urządzenie służące do jego cięcia. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło w jednym z domów na terenie gminy Ścinawa. Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że podejrzany mężczyzna może przechowywać w garażu duże ilości nielegalnego tytoniu. Gdy policjanci upewnili się, że zebrane materiały w dużym stopniu potwierdzają ich ustalenia, weszli do garażu znajdującego się na posesji. W trakcie sprawdzania pomieszczenia policjanci zabezpieczyli tytoń bez znaków akcyzy.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, m.in. skąd mężczyzna miał tak duże ilości nielegalnego tytoniu oraz czy i ewentualnie na jaką skalę zajmował się jego rozprowadzaniem. Straty Skarbu Państwa z niezapłaconej akcyzy szacuje się na ponad pół miliona zł.

27-letni mieszkaniec gminy Ścinawa za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

(KWP we Wrocławiu / jch)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.5 MB)

Powrót na górę strony