Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobiety handlujące haszyszem zatrzymane

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci zatrzymali dwie kobiety, które na terenie Tarnowa rozprowadzały haszysz. Funkcjonariusze z komisariatu policji Tarnów-Centrum zabezpieczyli ponad 700 gramów tego narkotyku. Jedna z podejrzanych przyznała się do posiadania znacznej ilości narkotyków. Za wprowadzanie do obrotu środków odurzających grozi jej kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

W zeszłym tygodniu kryminalni z komisariatu policji Tarnów-Centrum podczas przeszukania jednego z mieszkań odnaleźli ponad 700 gramów haszyszu oraz 90 gramów marihuany ukrytych w wersalce. Funkcjonariusze zatrzymali 44-letnią właścicielkę mieszkania oraz jej 19-letnią córkę. Podczas przesłuchania młodsza z nich przyznała się do posiadania znacznej ilości narkotyków.

Kobieta została doprowadzona do tarnowskiej prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzut nabywania, przechowywania oraz sprzedaży narkotyków. Tarnowski sąd zastosował wobec niej izolacyjne środki zapobiegawcze w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztowania. 19-latkę osadzono w Areszcie Śledczym w Krakowie. 44-latka po przesłuchaniu została zwolniona.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy i w dalszym ciągu prowadzona jest przez komisariat policji Tarnów-Centrum. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

(KWP w Krakowie / jch)

Powrót na górę strony