Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przekazali artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z Brześcia

Data publikacji 12.09.2017

Bialscy policjanci uczestniczyli w I Turnieju Sportowym Zespołów Amatorskich o Puchar Prezesa ZP PSL w Białej Podlaskiej. Zmagania odbyły się na terenie zespołu boisk przy Szkole Podstawowej nr 9. Policjanci stanęli na podium zajmując II miejsce. Podczas turnieju zebrane zostały artykuły szkolne, które przekazane będą dzieciom z polskich szkół i przedszkoli w Brześciu.

Turniej odbył się w minioną niedzielę na terenie zespołu boisk przy Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej. Zorganizowany został przez zarządy Miejski i Powiatowy PSL, Związku Młodzieży Wiejskiej i Forum Młodych Ludowców. Jego celem poza zmaganiami sportowymi i dobrą zabawą, było również zebranie artykułów szkolnych dla dzieci ze szkół i przedszkoli prowadzonych przez Polską Macierz Szkolną w Brześciu na Białorusi. Artykuły przekazane zostały przez zespoły uczestniczące w turnieju jako wpisowe.

W zmaganiach wzięło udział 5 dziesięcioosobowych zespołów. W inicjatywę włączyli się również bialscy policjanci. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach, takich jak: piłka nożna, rzuty piłką do kosza, strzelanie z wiatrówki i przerzucanie opony na czas.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji drużyna bialskich policjantów znalazła się na podium zajmując II miejsce. Policjanci zapowiadają już kolejne tego typu działania. Mundurowi chętnie włączają się w inicjatywy, dzięki którym poza codzienną służbą mogą nieść pomoc innym.

(KWP w Lublinie / kp)

 

  • uczestnicy turnieju
  • uczestnicy turnieju w trakcie meczu
  • uczestnik turnieju w trakcie toczenia opony
Powrót na górę strony