Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich oraz nielegalna destylarnia

Data publikacji 12.09.2017

Działania policjantów z komisariatu policji w Mszczonowie doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o uprawę konopi indyjskich oraz o nielegalną produkcję alkoholu. Mężczyzna już usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Mszczonów. Policjanci, pracując nad sprawą nielegalnej uprawy konopi indyjskich, przeszukali posesję, na której zabezpieczyli plantację (w sumie 56 krzaków). Teren, na którym rosły rośliny był niezamieszkały i niezadbany. Właścicielem uprawy okazał się 41-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna oświadczył, że sadzonki znalazł jakiś czas temu i nie wiedział, co z nimi zrobić, więc postanowił się nimi zaopiekować. Takim tłumaczeniom kryminalni nie dali wiary i podczas przeszukania domu zatrzymanego okazało się, że mają rację.

Policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną z resztkami suszu roślinnego, 160 litrów zaczynu do produkcji alkoholu etylowego, 20 litrów produktu alkoholowego oraz rozłożoną destylarnię alkoholu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to niemal 100 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty uprawy konopi oraz nielegalnej produkcji wyrobów alkoholowych. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat oraz odpowiedzialność finansowa.

(KWP w Radomiu / jch)

Powrót na górę strony