Skład holowanych pojazdów niczym pociąg na drodze - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skład holowanych pojazdów niczym pociąg na drodze

Data publikacji 13.09.2017

Z Danii do Stargardu zdołał dojechać 26-metrowy skład pojazdów, na który składał się holownik z lawetą i holowany pojazd z lawetą. Stargardzcy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego na krajowej dziesiątce zatrzymali mężczyzn, którzy łącznie otrzymali 1150 złotych mandatu.

Wczoraj, 12.09.br., około godziny 10:00, stargardzka drogówka patrolując krajową dziesiątkę w okolicy Krąpiela dostrzegła skład pojazdów długi niczym pociąg. Mundurowi początkowo niedowierzali, w to co ujrzeli. Otóż 45-letni mieszkaniec Ostrołęki wspólnie z 65-letnim kolegą holowali pojazdy wbrew przepisom prawa. Pierwszy z mężczyzn poruszał się lawetą z przyczepą, na których załadowane miał osobówki i holował kolejną osobówkę, która na podczepionej przyczepie również załadowany miała samochód osobowy.

Z wyjaśnień mężczyzn, którzy spowodowali zagrożenie w ruchu drogowym i naruszyli przepisy dotyczące zasad holowania pojazdów wynikało, że w Danii popsuł się Citroen C4, dlatego aby nie organizować kolejnego transportu postanowili doholować się do Ostrołęki. Niestety nie wzięli pod uwagę zagrożenia, jakie sprawia tak długi skład uniemożliwiający wyprzedzanie i ciężar holowanego 6-tonowego składu, który kilkukrotnie zrywał linę holowniczą.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni otrzymali mandaty na łączną sumę 1150 złotych i zakaz kontynuowania jazdy.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • Skład holowanych pojazdów
  • Skład holowanych pojazdów
  • Skład holowanych pojazdów
  • Skład holowanych pojazdów
Powrót na górę strony
Polska Policja