Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poranne korki, radiowóz na sygnałach, a za nim auto z rodzącą kobietą

Data publikacji 14.09.2017

Olsztyńscy policjanci przeprowadzili interwencję, która przybrała dla nich nieoczekiwany obrót. Zaczęło się od kontroli drogowej auta jadącego bez włączonych świateł, a skończyło na jego pilotażu w kierunku szpitala. Policjanci umożliwili w ten sposób szybkie i bezpieczne dotarcie tam kobiecie z bólami porodowymi. Dzięki tej interwencji rodząca kobieta została w porę przekazana w ręce lekarzy.

Wczoraj, 14.09.br., przed godz. 8:00, policyjny patrol złożony z funkcjonariusza drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i policjantki Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie zatrzymał do kontroli drogowej osobowego volkswagena, którego kierowca zapomniał włączyć światła mijania podczas jazdy. Kierowca brak świateł tłumaczył roztargnieniem na skutek stresu przed zbliżającym się porodem jego dziecka. W aucie na fotelu pasażera siedziała jego żona, która odczuwała już bóle porodowe.

Policjanci natychmiast podjęli decyzję o udzieleniu pomocy parze w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala. Funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, i pilotowali volkswagena do szpitala przez zatłoczone ulice Olsztyna.

W ten sposób, jadąc ulicą Bałtycką, Grunwaldzką, Niepodległości i Mariańską, przyszli rodzice dotarli do szpitala. Tam kobieta otrzymała niezbędną pomoc medyczną.

(KWP w Olsztynie / mw)

 

 

Powrót na górę strony