Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 14.09.2017

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 39-letni kierowca zatrzymany przez policjanta, który wracał do domu po służbie. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na dziwny styl jazdy samochodu marki Volvo. Zatrzymał pojazd i uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu 39-latkowi z Ryk.

Wczoraj po godz. 16:00 funkcjonariusz Komendy Stołecznej Policji w Warszawie wracał po służbie do domu. Zwrócił uwagę na dziwny styl jazdy samochodu marki Volvo, który poruszał się krajową siedemnastką w kierunku Lublina. Kierowca volvo wjeżdżał na przeciwny pas ruchu, po czym gwałtownie odbijał w prawo. Policjant, wykorzystując prosty odcinek drogi, w sposób bezpieczny dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego zatrzymał kierowcę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Za kierownicą siedział nietrzeźwy mężczyzna.

Na miejscu natychmiast pojawili się mundurowi z ryckiej komendy. Jak ustalili, kierowcą był 39-letni mieszkaniec Ryk. Policjanci sprawdzili również stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości 39-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / jch)

Powrót na górę strony