Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na urlopie ujął sprawcę kradzieży sprzętu elektronicznego

Data publikacji 14.09.2017

Policyjna służba zobowiązuje, a policjantem jest się zawsze, nawet wtedy, kiedy wychodząc z pracy zostawia się w niej mundur. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest zachowanie nakielskiego dzielnicowego, który podczas urlopu ujął sprawcę kradzieży sprzętu elektronicznego. Podejrzany 42-latek wczoraj usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 12.09.br., przed 15.00. Będący na urlopie dzielnicowy z nakielskiej komendy pakował właśnie do auta zakupy na parkingu w pobliżu sklepu, kiedy zauważył przechodzącego obok mężczyznę. 42-latek był doskonale znany policjantowi z podejmowanych wielokrotnie wobec niego interwencji związanymi z kradzieżami. Funkcjonariusz obserwował mężczyznę, ponieważ ten zmierzał w kierunku znajdującego się nieopodal sklepu ze sprzętem elektronicznym. Kiedy tylko wszedł do sklepu, dzielnicowy natychmiast skierował tam swoje kroki, gdyż mało prawdopodobnym było, aby 42-latek chciał akurat tam zrobić zakupy.

Bardzo szybko potwierdziły się podejrzenia dzielnicowego, że mężczyzna może chcieć coś ukraść. Policjant, wchodząc do sklepu, zauważył, jak 42-latek chowa pod koszulkę karton z modemem internetowym. Podejrzewany przez chwilę chodził jeszcze po sklepie i zagadywał pracowników, rozpytując o różne urządzenia. W tym czasie policjant zwrócił się do obsługi sklepu, aby cofnęli nagranie z monitoringu do chwili, kiedy podejrzewany wchodził, aby potwierdzić, że schował pod ubraniem towar z półki.

Ledwie mundurowy zdążył powiadomić obsługę, że 42-latek może chcieć dokonać kradzieży, ten pośpiesznie wyszedł, zabierając ze sobą skradziony, jak się po chwili okazało, modem. Udało mu się odejść zaledwie kilka kroków od drzwi wejściowych, gdzie został ujęty przez dzielnicowego oraz pracowników sklepu.

Skradziony towar odzyskano, a na miejsce skierowany został patrol, który przewiózł zatrzymanego do komendy, gdzie przeprowadzone badanie stanu trzeźwości dowiodło, że mężczyzna w chwili zdarzenia miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Nakła trzeźwiał w policyjnym areszcie.

Wczoraj, 13.09.br., podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży. Odpowie on nie tylko za kradzież odzyskanego modemu, ale także innych sprzętów elektronicznych, wartych łącznie 540 złotych, gdyż okazało się, że od początku miesiąca kilka razy „odwiedzał” ten sam sklep i kradł z niego towar. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie, a zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony