Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Inowrocławiu fałszywy wnuczek odszedł "z kwitkiem"

Data publikacji 15.09.2017

Prewencyjne działania prowadzone przez policję, by nie dać się oszukać przynoszą efekty. Na czternaście prób wyłudzenia od mieszkańców Inowrocławia gotówki, nikt nie został ograbiony z oszczędności.

Apele, komunikaty, informacje prasowe oraz szereg innych policyjnych działań prowadzonych we współpracy z mediami, instytucjami, parafiami, a także bankami daje pozytywne efekty. Wczoraj (14.09.17) dyżurny policji w Inowrocławiu odebrał czternaście informacji od różnych osób, że próbował zadziałać fałszywy wnuczek. Rozmówcy nie dali się nabrać na legendę o wypadku drogowym i konieczności wpłaty rzekomej kaucji za opuszczenie aresztu. O telefonach o podobnej treści niezwłocznie alarmowali policję.

W jednym z przypadków, w chwili, gdy do banku na terenie Inowrocławia dotarła kobieta chcąca wypłacić dużą sumę gotówki, natychmiast zadziałała jego obsługa. To dzięki niej nie doszło do sfinalizowania transakcji na rzecz oszusta. 73-letnia kobieta uchroniła swoje oszczędności.

Warto wiedzieć, że metody stosowane przez oszustów są przez nich samych modyfikowane i „udoskonalane”. Dlatego, trzeba mieć świadomość jak próbują oni działać.

Policjanci apelują zachowajmy czujność! Oszuści dzwonią najczęściej do osób starszych i zdarza się, że podają za wnuka, policjanta lub funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.


Pamiętaj!

1. Nie ufaj osobom podającym się telefonicznie za policjanta, który twierdzi, że prowadzi akcję. O takich sprawach policja czy funkcjonariusze CBŚP nigdy nie informują, a co najważniejsze nigdy nie żądają gotówki!
2. Nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz!
3. Gdy ktoś telefonuje i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie co do jego intencji koniecznie powiadom policję, nr telefonu alarmowego 997 i 112! Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą gromadzonych latami oszczędności!

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony