Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszego na pasach. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności

Data publikacji 17.09.2017

Nowomiejscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Nowym Mieście Lubawskim. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego. 56-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

W sobotę, 16.09.br., ok. 19:05 na ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim doszło do potrącenia pieszego. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący volkswagenem polo mieszkaniec miasta nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych, doprowadzając do jego potrącenia. 56-letni mężczyzna poszkodowany w tym zdarzeniu, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Policjanci zatrzymali kierującemu 72-latkowi prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Pamiętajmy!

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

(KWP w Olsztynie/ mw)

 

Powrót na górę strony