Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w narkotykowy proceder

Data publikacji 18.09.2017

Każdego dniach funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy prowadzą czynności w celu zlikwidowania narkotykowych procederów. W ubiegły wtorek (12 września), mundurowi zabezpieczyli blisko 4 tys. opakowań z dopalaczami, a w czwartek (14 września) przejęli znaczną ilość narkotyków. W ich ręce wpadli dwaj mężczyźni w wieku 21 i 23 lata, którzy posiadali ponad pół kilograma narkotyków oraz ponad 625 tabletek ecstasy.

Kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej od jakiegoś czasu podejrzewali, że dobrze im znani dwaj kielczanie mogą trudnić się nielegalnym procederem. Mundurowi uzyskali informacje, że 21 i 23- latek najprawdopodobniej w wynajętym miesiąc wcześniej mieszkaniu ukrywają zabronione substancje.

W ubiegły czwartek (14 września) mundurowi pojechali pod ustalony adres aby to sprawdzić. Szybko okazało się, że mieli racje. W mieszkaniu zastali podejrzewanych mężczyzn. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili 625 tabletek ecstasy, 454 gramy białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina, 193 gramy suszu roślinnego, najprawdopodobniej marihuany oraz 3 gramy substancji, która po pierwszym badaniu okazała się kokainą. Ponadto mundurowi zabezpieczyli do dalszych badań 27 gram niezidentyfikowanego środka. 21 i 23 latek zostali zatrzymani.

Mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W piątek 15 września br. kielecki sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KWP w Kielcach / ig)

 

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony