Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17-latek postrzelił z broni pneumatycznej swojego starszego kolegę

Data publikacji 18.09.2017

Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego mężczyznę podejrzanego o postrzelenia z broni pneumatycznej swojego kolegi. W trakcie zatrzymania okazało się, że chłopak miał przy sobie marihuanę.

Do zdarzenia doszło w czwartek,  14.09.br. 38-latek wracając do domu na jednym z nowohuckich osiedli spotkał młodego mężczyznę, z którym od jakiegoś czasu był w konflikcie. Młody mężczyzna często zaczepiał 38-latka. I tak właśnie było i tym razem. Gdy ten nie reagował na zaczepki, wtedy 17-letni agresor wyciągnął z kurtki przedmiot przypominający broń i oddał kilkanaście strzałów w kierunku pokrzywdzonego. Broń, z której oddał strzały okazała się bronią pneumatyczną. Mężczyzna doznał uszkodzenia ciała w postaci przestrzeliny ucha. Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu policję.

Podjęte przez pracujących nad sprawą policjantów działania pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie 17-latka. Chłopak został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Zabezpieczono przy nim broń pneumatyczną i kilka gramów marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 oraz posiadania środków odurzających.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony