Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili ponad 1 milion złotych

Data publikacji 18.09.2017

Dwóch Tarnowian w wieku 25 i 40 lat, pod pozorem prowadzenia działalności gospodarczej, wyłudziło ok. 1 mln 200 tys. zł. Za ten czyn odpowiedzą przed tarnowskim sądem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 40 lat podejrzanych o dokonanie wielu oszustw na duże kwoty pieniędzy. Prowadząc działalność gospodarczą, wyłudzali pieniądze od mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego, obiecując znaczne zyski. W ten sposób oszukali co najmniej 12 osób na kwotę nie mniejszą niż 1 mln 200 tys. zł.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która przedstawiła im 12 zarzutów oszustwa na kwoty od 14 tys. zł do ponad 600  tys. zł. Podejrzani zostali doprowadzeni do Sądu Okręgowego w Tarnowie, który na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledztwo prowadzi Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Za oszustwo mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / jch)

Powrót na górę strony