Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryptonim Trasa E-30

Data publikacji 29.03.2006

Wczoraj wieczorem policjanci zakończyli działania kontrolne na drodze krajowej nr 2 czyli trasie E-30, która jest jednym z najbardziej zagrożonych ciągów komunikacyjnych. W 2005 roku na terenie województwa łódzkiego na tej drodze doszło do 612 zdarzeń drogowych, w tym 87 wypadków i aż 525 kolizji, w których śmierć poniosło 17 osób a 109 odniosło obrażenia. Każdego dnia na polskich drogach ginie średnio 15 osób.

Wczoraj w godzinach od 10.00 do 18.00 na drodze nr 2 na odcinku 75 kilometrów policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne. Pod lupę wzięci byli i kierowcy i pojazdy a także ładunek. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, rodzaj paliwa stosowanego w pojazdach, kontrolowali przestrzeganie przepisów o transporcie drogowym w tym posiadanie przez kierującego niezbędnych dokumentów, a także przestrzeganie czasu pracy. Działania koncentrowały się także na ujawnianiu pojazdów i towarów wprowadzonych na obszar RP poza obrotem celnym, zatrzymywaniu osób poszukiwanych, ujawnianiu cudzoziemców nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju.

Dotychczasowe kontrole prowadzone na E-30 przebiegającej przez teren Polski skoordynowane były z podobnymi operacjami prowadzonymi na tej trasie w Niemczech i Holandii. Z uwagi na zakres działań policjanci współpracowali z przedstawicielami straży granicznej, żandarmerii wojskowej, izby celnej, inspekcji transportu drogowego, straży pożarnej, generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz służb weterynaryjnych. Zaangażowanych zostało kilkudziesięciu policjantów z KPP w Kutnie, Łowiczu, Łęczycy, Zgierzu i Skierniewicach. W trakcie prowadzonych działań nie doszło na tej drodze do żadnego wypadku ani kolizji, skontrolowano 647 pojazdów, wylegitymowano 639 osób, zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących, którzy stracili prawo jazdy, sprawców wykroczeń ukarano 135 mandatami, 83 pouczono a w dwóch przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego, zatrzymano 26 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci zapowiadają wiele podobnych działań podejmowanych na terenie naszego województwa ze szczególnym uwzględnieniem poprawy bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i osób powyżej 60 roku życia, eliminowania stanowiących ewidentne zagrożenie nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy uważają, że ich nie dotyczą ograniczenia prędkości.

Powrót na górę strony