Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

Data publikacji 18.09.2017

Mieszkaniec Trzebnicy chciał targnąć się na własne życie skacząc z dachu blisko 30-metrowego budynku. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Podczas negocjacji z desperatem mężczyzna w pewnym momencie chciał skoczyć z budynku. Policjant i strażak szybko przechwycili mężczyznę, a następnie po sprowadzeniu z dachu w bezpieczne miejsce została zapewniona mu pomoc medyczna. Również łęczyccy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o próbie samobójczej jednego z mieszkańców Łęczycy udaremnili próbę samobójczą.

Wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał z zamiarem popełnienia samobójstwa wejść na dach blisko 30 metrowego budynku przy jednej z ulic w Trzebnicy. Na miejsce natychmiast oprócz patroli Policji skierowano pozostałe służby, w tym pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Rozłożono specjalną poduszkę powietrzną i zabezpieczono miejsce prowadzonych działań ratowniczych.

Policyjni negocjatorzy prowadzili z mężczyzną rozmowy jednak ten cały czas chodził po szczycie dachu i groził, że jeżeli ktokolwiek usiłuje wejść na dach to on z niego skoczy. W pewnym momencie podjął próbę targnięcia się na własne życie i widząc to policjant wspólnie ze strażakiem przechwycili desperata, a następnie bezpiecznie sprowadzili na ziemię.

Okazało się wtedy, że mieszkaniec Trzebnicy jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Mężczyzna posiadał widoczne rany cięte przedramienia, które na miejscu opatrzono.

Mężczyzna do chwili wytrzeźwienia spędził noc w policyjnym areszcie, następnie przekazano go pod opiekę lekarzy.

***

W piątek 15 września w godzinach wieczorowych dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie, że na parapecie okna czwartego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Zachodniej siedzi mężczyzna, który krzyczy, że chce odebrać sobie życie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy bezzwłocznie podjęli negocjacje. Mężczyzna groził, że jeśli tylko spróbują się zbliżyć on wyskoczy. Dyżurny komendy policji do pomocy skierował też zastępy straży pożarnej oraz załogę pogotowia ratunkowego.

Kiedy pod blok na sygnałach podjechał wóz strażacki a desperat na moment odwrócił uwagę od policjantów, ci natychmiast wykorzystali sytuację i wbiegli do klatki schodowej. Chcieli niezauważeni podejść jak najbliżej desperata dlatego zdjęli nawet buty i po ciemku, bardzo cicho dotarli do niedoszłego samobójcy. Sprawnie ściągnęli go z parapetu i przekazali zespołowi załogi pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafił do szpitala psychiatrycznego.

(KWP we Wrocławiu, KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony