Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj oszuści próbowali wyłudzić kredyt bankowy

Data publikacji 20.09.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwóch oszustów próbujących wyłudzić kredyt bankowy w wysokości 50 tysięcy złotych.

Kilka dni temu policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali na terenie Krakowa dwóch mężczyzn, którzy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w jednej z placówek bankowych próbowali wyłudzić kredyt w wysokości ok. 50 tys.zł. Oszuści posługując się fałszywymi dokumentami potwierdzającymi zatrudnienie usiłowali doprowadzić bank do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Jak wynika z ustaleń, kilka miesięcy wcześniej posługując się podrobionym zaświadczeniem o zatrudnieniu wyłudzili od innego banku na terenie Krakowa pożyczkę gotówkową na ok. 50 tys. zł.

W trakcie przeszukania posesji jednego z zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli szereg dokumentacji potwierdzającej prowadzenie przez  nich działalności przestępczej, zabezpieczyli również gotówkę. Prokurator wobec dwójki zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Policjanci ustalają czy podejrzani działając w podobny sposób nie wyłudzili pieniędzy z innych placówek bankowych na  terenie kraju.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja