Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni funkcjonariusze w szeregach łódzkiej policji

Data publikacji 20.09.2017

Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie policjantów oraz pożegnanie funkcjonariuszy odchodzących ze służby, a także wręczenie nagród i wyróżnień. Nowo przyjęci policjanci rozpoczęli służbę w sierpniu br. Tego dnia szeregi garnizonu łódzkiego zasiliło 45 funkcjonariuszy, w tym 10 kobiet oraz 35 mężczyzn.

Ceremonię  poprzedziła msza święta koncelebrowana przez kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ks. dra Kazimierza Zaleskiego i ks. Jacka Syjuda. Następnie funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał insp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wraz z zastępcą mł.insp. Jarosławem Rybką oraz kierownictwem KMP w Łodzi i KPP w Pabianicach.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Te słowa przysięgi podczas uroczystości wypowiedziało 31 funkcjonariuszy w tym 9 kobiet. Po przeszkoleniu podstawowym, nowo przyjęci  policjanci będą pełnić służbę w łódzkim Oddziale Prewencji, Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi oraz Komendzie Powiatowej w Pabianicach . Pozostali przyjęci, którzy ślubowali w swoich jednostkach trafią do komend miejskich i powiatowych garnizonu łódzkiego. Po zakończeniu ceremonii ślubowania  insp. Andrzej Łapiński powitał nowo przyjętych, życząc im wytrwałości oraz sukcesów w tej niełatwej i wymagającej służbie.

Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie policjantów, którzy w tym roku odeszli ze służby. Za zaangażowanie i nienaganne wykonywanie obowiązków w trakcie długoletniej służby Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi przyznał im nagrody rzeczowe i pieniężne. Następnie wręczone zostały nagrody finansowe policjantom , którzy wyróżnili się wzorowym wykonywaniem obowiązków. Komendant Główny Policji nagrodził 4 policjantów, a Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi – 50 funkcjonariuszy. Podczas uroczystości reprezentanci garnizonu łódzkiego wręczyli Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi zdobyte puchary za zajęcie II i III miejsca w IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Kobiet i Mężczyzn oraz za zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowej w Finale XVII Kynologicznych Mistrzostw Polski.

Przypomnijmy, że procedura rekrutacji do służby w policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok. Charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje określoną liczbę punktów z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna). Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

(KWP w Łodzi / jch)

  • Zaprzysiężenie nowych policjantów
  • Zaprzysiężenie nowych policjantów
  • Zaprzysiężenie nowych policjantów
  • Zaprzysiężenie nowych policjantów
  • Zaprzysiężenie nowych policjantów
  • Zaprzysiężenie nowych policjantów
  • Zaprzysiężenie nowych policjantów
  • Zaprzysiężenie nowych policjantów
  • Zaprzysiężenie nowych policjantów
Powrót na górę strony