Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi zlikwidowana przez policjantów z Nowej Soli

Data publikacji 21.09.2017

Skuteczna praca operacyjna nowosolskich kryminalnych doprowadziła do zlikwidowania sporej plantacji konopi indyjskich. Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Nowej Soli dotarli do informacji, z których wynikało, że w gminie Szprotawa znajduje się plantacja konopi indyjskich. 19 września br. weszli na teren jednej z posesji. Informacje zostały potwierdzone. W wyniku przeprowadzonych czynności zostały ujawnione nielegalne rośliny. Na miejscu przeprowadzono szereg czynności procesowych.

Konopie rosły w specjalnie przygotowanym i wyposażonym pomieszczeniu budynku gospodarczego. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 krzewów. Ich wysokość dochodziła do niemal dwóch metrów. Nielegalna plantacja została zlikwidowana. Nowosolscy kryminalnie do sprawy zatrzymali 39-latka.

Podejrzany mężczyzna został przewieziony do komendy. Po przesłuchaniu przedstawiono mu zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją sądu 39-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, nowosolscy policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w gorzowie wlkp. / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.47 MB)

Powrót na górę strony