Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa włamywaczy w rękach Policji

Data publikacji 21.09.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu rozpracowali grupę, która włamywała się do pojazdów obcokrajowców. Sprawcy kradli głównie pieniądze i dokumenty. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z radomskiej komendy zajmowali się rozpracowaniem grupy, która od pewnego czasu działała na terenie Radomia i okolic, zajmując się włamaniami do samochodów. Przestępcy wybierali pojazdy obcokrajowców. Sprawcy włamywali się do pojazdów, których kierowcy chcieli odpocząć i najczęściej zatrzymywali się na parkingach i stacjach benzynowych. Wtedy wykorzystując sen kierowcy i pasażerów pod osłoną nocy, włamywali się do samochodów i kradli m.in. pieniądze i dokumenty.

Radomscy policjanci w wyniku intensywnej pracy ustalili kto jest sprawcą nocnych włamań. Ich zatrzymanie było tylko kwestią czasu. I tak kilka dni temu w nocy, w miejscowości Klwatka Królewska sprawcy włamali się do pojazdu marki vw transporter, który należał do obywatela Ukrainy. Po wybiciu szyby ukradli saszetkę z zawartością dokumentów i pieniędzy, po czym odjechali swoim samochodem. Włamywacze chwilę po zdarzeniu, po pościgu zostali zatrzymani przez policjantów.

Sprawcami nocnych włamań do pojazdów okazali się czterej mężczyźni w wieku 22, 23, 38 i 44 lat. Wszyscy to mieszkańcy Radomia.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadzą kolejne czynności w tej sprawie. Z ich ustaleń wynika, że zatrzymani dopuścili się podobnych przestępstw także na terenie innych województw. Niewykluczone są kolejne zarzuty i kolejne zatrzymania w tej sprawie.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

 

Powrót na górę strony