Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddają krew, by ratować życie potrzebującym

Data publikacji 21.09.2017

Nowosolscy policjanci podzielili się najcenniejszym darem życia – własną krwią. W zorganizowaną zbiórkę włączyli się mieszkańcy. Wśród funkcjonariuszy wielu jest takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym.

W środę 20 września br., w odpowiedzi na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli, insp. Grzegorza Karpińskiego, Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli oraz Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi, przed nowosolską jednostką Policji stanął mobilny punkt poboru krwi. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz. Niezbędne było także badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących – własną krew.

W akcję honorowego krwiodawstwa włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli oraz mieszkańcy całego powiatu nowosolskiego. Do mobilnego punktu poboru krwi zgłosiło się 26 ochotników. Łącznie udało się zebrać 10 litrów krwi.

Warto dodać, że 2,5 roku temu, kiedy po raz pierwszy przed Komendą Powiatową Policji w Nowej Soli stanął autobus przeznaczony do poboru krwi, pojawił się pomysł, aby utworzyć Honorowy Klub Dawców Krwi, zrzeszający policjantów i innych mundurowych. Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi liczy już kilkudziesięciu członków. Liczba policjantów deklarujących chęć niesienia pomocy stale rośnie. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew dla ratowania ludzkiego życia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / jch)

  • Policjanci oddają krew
  • Policjanci oddają krew
  • Policjanci oddają krew
  • Policjanci oddają krew
  • Policjanci oddają krew
  • Policjanci oddają krew

Opis filmu: Akcja krwiodawstwa w Nowej Soli

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.61 MB)

Powrót na górę strony