Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za obrót paliwem bez koncesji

Data publikacji 21.09.2017

Za prowadzenie obrotu paliwami ciekłymi bez wymaganej koncesji odpowie 57-letni właściciel jednej z firm w gm. Stary Zamość. Policjanci analizując dokumentację firmy ustalili, że przedsiębiorca od 2 lat nabywał i sprzedawał paliwo bez koncesji. W tym czasie firma za zakupione paliwo wystawiła faktury na łączną kwotę ponad 870 tys. zł. Mężczyzna tłumaczył się przeoczeniem terminu wygaśnięcia wcześniej posiadanej koncesji. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą Prawo energetyczne grozi wysoka kara grzywny, albo kara pozbawienia wolności do lat 5.

Mundurowi ustalili, że 57-letni mieszkaniec Zamościa prowadził działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży oleju napędowego przy wykorzystaniu stacji paliw, jednak nie posiadał do tego wymaganych prawem koncesji. Sam właściciel firmy tłumaczył się, że koncesję posiadał już od 2005 r. jednak przeoczył termin jej wygaśnięcia.

Policjanci analizując dokumentację firmy ustalili, że  przedsiębiorca nabywał i sprzedawał paliwo bez koncesji od 2015 r. W tym czasie firma za zakupione paliwo wystawiła ponad 940 faktur na łączną kwotę ponad 870 tys. zł.

W stosunku do przedsiębiorcy toczy się postępowanie. Prowadzący działalność gospodarczą za prowadzenie obrotu paliwami ciekłymi bez wymaganej koncesji podlega odpowiedzialności karnej. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą Prawo energetyczne grozi kara grzywny do 5 000 000 zł. albo kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP Lublin / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja