Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przez telefon udzielał pomocy

Data publikacji 22.09.2017

Dziś w nocy do koneckiej jednostki zadzwoniła roztrzęsiona kobieta informując, że jej 1- miesięczna wnuczka zachłysnęła się pokarmem i nie może oddychać. Dzięki profesjonalnemu instruktażowi udzielonemu telefonicznie przez dyżurnego, udało się udrożnić drogi oddechowe dziecka i zapobiec tragedii.

Dziś w nocy do Dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zadzwoniła roztrzęsiona mieszkanka Końskich informując, że jej 1-miesięczna wnuczka zakrztusiła się pokarmem i nie może oddychać. Oficer Dyżurny natychmiast zapytał o adres zgłoszonej interwencji, a jego zastępca powiadomił Pogotowie Ratunkowe. W czasie dojazdu karetki pogotowia na miejsce zdarzenia, policjant cały czas rozmawiał ze zgłaszającą i instruował kobietę, jak udzielić pierwszej pomocy tak malutkiemu dziecku. Jeszcze przed przyjazdem ratowników medycznych, dziecko wykrztusiło pokarm i zaczęło prawidłowo oddychać. Niemowlę w stanie niezagrażającym życiu trafiło do szpitala na obserwację. Po wykonaniu niezbędnych badań, dziewczynka wróciła do domu.

Tego typu zgłoszenia nie zdarzają się często, ale policjanci doskonale przygotowani są do udzielania pomocy w każdych warunkach. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu w służbę dyżurujących funkcjonariuszy, prawdopodobnie udało się zapobiec tragedii.

(KWP Kielce)

Powrót na górę strony