Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęci sprawcy zabójstwa samotnie mieszkającego mężczyzny

Data publikacji 29.03.2006

Do zabójstwa doszło w nocy z 14 na 15 stycznia 2006 roku w Zaszczytowie, gm. Krzeszyce, powiat sulęciński. Zamordowany 87-letni mężczyzna mieszkał samotnie w jednym z domków jednorodzinnych w Zaszczytowie. Żył skromnie, utrzymywał się z renty. Sąsiedzi i kilku innych mieszkańców wsi pomagali mu w robieniu zakupów i przynoszeniu drewna. Wtedy zawsze mężczyzna odwdzięczał się za pomoc, goszcząc ich u siebie.

Ujęci sprawcy zabójstwa samotnie mieszkającego mężczyznyZ ustaleń policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. wynika, że pięciu mężczyzn, potrzebując pieniędzy na alkohol postanowiło zdobyć je zabierając właśnie jemu. W nocy podjechali samochodem przed jego dom, dwóch z nich pozostało w samochodzie, trzej włamali się do domu. Tam jeden z nich, nieletni, plądrował mieszkanie w poszukiwaniu pieniędzy, dwaj pozostali bili i kopali mężczyznę, aby zmusić go do podania miejsca, w którym przechowuje pieniądze. W przerwach sami również szukali pieniędzy. Potem znów bili i kopali ofiarę. Pieniędzy nie znaleźli, bo jak się okazało mężczyzna tych pieniędzy nie posiadał. Sprawcy skradli mu jedynie scyzoryk. Po wszystkim mężczyźni wsiedli w samochód i odjechali.

Dwóm podejrzanym - Tomaszowi S. (22 lata) i Sebastianowi B.(25 lat) przedstawiono zarzut zabójstwa. Wczoraj sąd zadecydował o aresztowaniu ich na 3 miesiące. Nieletniemu Piotrowi W. (w momencie popełnienia przestępstwa miał 15 lat) przestawiano zarzut rozboju. Za swój czyn będzie odpowiadał jak dorosły, w tej chwili decyzją sądu został zatrzymany w schronisku.

Dwaj mężczyźni, którzy pozostali w samochodzie przed domem ofiary odpowiedzą za nieudzielenie pomocy. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Ponadto policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. zatrzymali szóstego mężczyznę – podejrzanego o wcześniejsze dokonywanie rozbojów na ofierze. Piotr S. w momencie dokonywania przestępstw miał 16 lat, decyzją sądu będzie odpowiadał jak dorosły, w tej chwili jest zatrzymany w schronisku.

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami wsi sąsiadujących z Zaszczytowem.

Powrót na górę strony