Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali 2 nielegalne fabryki papierosów

Data publikacji 25.09.2017

Blisko 800 tys. sztuk papierosów zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Radomiu w czasie działań operacyjnych na terenie województwa mazowieckiego. Mundurowi rozbili grupę przestępczą podejrzewaną o nielegalną produkcję, przemyt i dystrybucję hurtowych ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to blisko 1 milion złotych. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Ostatnie kilka dni to okres wytężonej pracy dla policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Radomiu. Mundurowi weszli na kilka posesji leżących na terenie województwa mazowieckiego. Policjanci podejrzewali kilka osób o wprowadzanie do obiegu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, które były produkowane w nielegalnych fabrykach pod Radomiem i Warszawą. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się w minionym tygodniu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwóch obywateli Polski w wieku 48 i 49 lat od kilku miesięcy kupowało nielegalne opakowania zbiorcze papierosów, w których znajdowało się po 4 tys. sztuk papierosów. Następnie papierosy były konfekcjonowane w pudełka znanych światowych marek, sprzedawane na targowiskach oraz przemycane za granicę. Fabryki wyposażone w specjalne maszyny do pakowania papierosów i foliowania paczek znajdowały się na terenie prywatnych posesji w kilku miejscowościach województwa mazowieckiego. Pracowały w nich cztery obywatelki Ukrainy w wieku między 25 a 50 lat, które również zostały zatrzymane.

W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli blisko 800 tys. sztuk papierosów, ponad 12 tys. zł na poczet przyszłych kar, cztery maszyny służące do pakowania papierosów, mercedesa vito, dwa volkswageny oraz mercedesa AMG o wartości ponad 200 tys. zł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Wobec dwóch obywateli Polski prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskami o tymczasowy areszt. Wobec obywatelek Ukrainy oraz jednego z Polaków zastosowano dozory policyjne. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

(KWP w Radomiu / jch)

  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy

Opis filmu: Likwidacja nielegalnej fabryki papierosów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.07 MB)

Powrót na górę strony