Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki spostrzegawczości i dociekliwości dzielnicowego ujawniono śmierć noworodka

Data publikacji 27.09.2017

Komendant Powiatowy Policji w Głogowie podinsp. Mariusz Bużdygan, podziękował i wyróżnił dzisiaj dzielnicowego mł. asp. Gabriela Jagodzińskiego za zaangażowanie i profesjonalne działania w codziennej służbie oraz czynności, jakie podjął w pierwszej fazie działań mających na celu wyjaśnienie śmierci noworodka. Obecnie śledztwo w sprawie, w której zostało zatrzymanych 5 osób, prowadzi policja i prokuratura.

Młodszy aspirant Gabriel Jagodziński w codziennej pracy stara się z równą uwagą podchodzić do wszystkich problemów mieszkańców swojego rejonu. To właśnie jego wiedza oraz spostrzegawczość pozwoliła na ujawnienie tragicznego zdarzenia, jakim jest śmierć noworodka.

Dzielnicowy znając problemy rodziny i jej społeczną niezaradność, starał się interesować losem tych ludzi oraz informować o tym instytucje pomocowe - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Realizując swoje zadania, policjant zauważył, że 20-letnia kobieta, która była w zaawansowanej ciąży, nagle zmieniła swój stan. Brak było jednak wiedzy o jej dziecku.

Policjant starał się jak najszybciej ustalić, jaki jest jego los. Działania dzielnicowego we wstępnej fazie wyjaśniania tej tragedii były profesjonalne i przyczyniły się do ujawnienia makabrycznej prawdy. Obecnie śledztwo w sprawie, w której zostało zatrzymanych 5 osób, prowadzi policja i prokuratura.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony