Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Emerytowany policjant uhonorowany odznaczeniem państwowym nadanym przez Prezydenta RP

Data publikacji 28.09.2017

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył odznaczenie państwowe emerytowanemu policjantowi – Mariuszowi Marciniakowi za wybitne zasługi w działalności na rzecz krwiodawstwa i szerzenia idei czerwonokrzyskiej. Uroczystości odbyły się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Do wręczenia nadanego przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski doszło o godzinie 13 w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Mariusz Marciniak był tego dnia jednym z czterech mieszkańców, których działalność uhonorowana została odznaczeniami państwowymi w Urzędzie Wojewódzkim.

Pan Mariusz Marciniak jest Honorowym Dawcą Krwi od 1977 roku. W przeszłości jego działalność na rzecz krwiodawstwa została już doceniona Złotym Krzyżem Zasługi, Kryształowym Sercem PCK, Odznaką Honorową PCK wszystkich czterech stopni, odznaką Honorowy Dawca Krwi, Zasłużony dla Zdrowia Narodu, oraz wieloma innymi odznaczeniami.

Nasz kolega jest też aktywnym działaczem Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od początku swojej działalności jako Honorowy Dawca Krwi oddał już ponad 101 litrów tego cennego leku. Ten wynik to ilość, którą można by było uzyskać za jednym razem od blisko 225 osób, które zgłosiłyby się do centrum krwiodawstwa, żeby oddać swoją krew dla ratowania ludzkiego życia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Emerytowany policjant uhonorowany odznaczeniem państwowym nadanym przez Prezydenta RP
  • Emerytowany policjant uhonorowany odznaczeniem państwowym nadanym przez Prezydenta RP
Powrót na górę strony