Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Data publikacji 28.09.2017

Akcja toruńskich policjantów, w tym dynamiczny pościg, który mogli zaobserwować mieszkańcy dzielnicy Wrzosy, to na szczęście tylko ćwiczenia. Głównym ich założeniem było doskonalenie umiejętności w dziedzinie organizacji i prowadzenia policyjnych działań pościgowych.

Wczoraj ok. godz. 7:30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o osobie z zaburzeniami psychicznymi, która samowolnie oddaliła się z jednej z placówek zdrowia. Po około godzinie policjant przyjął kolejne zgłoszenie, tym razem o kradzieży opla astry spod jednego z centrów handlowych. Sprawca oddalił się pojazdem w nieznanym kierunku. Kilka minut później wpłynęła informacja od jednego z taksówkarzy o tym, że kierowca takiego samego pojazdu na ul. Polnej nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego, jedzie z nadmierną prędkością, zajeżdża drogę innym samochodom i zmienia pasy ruchu bez włączania kierunkowskazu.

Tak zaczęły się wczorajsze ćwiczenia toruńskich policjantów. Dalszy scenariusz przewidywał jeszcze kolejne wydarzenia. Krótko po godz. 11:00 pracownik obsługujący kamery monitoringu miejskiego przekazał funkcjonariuszom informację o kolizji na skrzyżowaniu ulic Grudziądzkiej i Kościuszki. Wiadomo było, że brał w niej udział skradziony wcześniej opel. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku osiedla Wrzosy.

Kilkanaście minut później do dyżurnego wpłynęło kolejne zgłoszenie związane z tą sprawą. Tym razem dotyczyło kradzieży alkoholu w jednym z marketów przy ul. Legionów. Sprawca uciekł autem w kierunku osiedla Wrzosy. Kolejny sygnał od zaniepokojonego świadka dotyczył tego samego pojazdu. Według zgłoszenia samochód miał kierować się Szosą Chełmińską w stronę Łubianki, a kierowca miał pić podczas jazdy alkohol. Krótko przed 12:00 mundurowi zauważyli auto i zatrzymali je w okolicach skrzyżowania z ul. Zagonową. Uciekinier został pod policyjną eskortą przetransportowany do szpitala. Akcja zakończyła się sukcesem.

Takie ćwiczenia to doskonała okazja do sprawdzenia reakcji i doskonalenia procedur zachowania na wypadek kryzysowej sytuacji, zarówno dla mundurowych realizujących zadania prewencyjne, jak i kadry kierowniczej.

(KWP w Bydgoszczy / jch)

  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń
  • Policjanci podczas ćwiczeń

Opis filmu: Ćwiczenia toruńskich policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.91 MB)

Powrót na górę strony