Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych kierujących, którzy wsiedli ,,za kółko’’ po alkoholu

Data publikacji 29.09.2017

Wałbrzyscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu przeprowadzili kolejne działania kontrolne podczas których wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy miał ponad 3,1 a drugi – 3,6 promila alkoholu w organizmie. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje teraz sąd. Grozić im może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Surowe konsekwencje czekają kierujących, którzy decydują się na prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu. Przekonają się o tym dwaj mężczyźni zatrzymani przez policjantów z powiatu wałbrzyskiego. Wcześnie rano funkcjonariusze Wydziału Prewencji z I Komisariatu Policji w Wałbrzychu zatrzymali pierwszego z nich podczas jazdy samochodem ciężarowym. Badanie urządzeniem pomiarowym przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 3,1 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie odebrano uprawnienia do kierowania pojazdami kat. B, C i E.

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany kilka godzin później. 37-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego jechał samochodem osobowym mając w orgazmie ponad 3,6 promila alkoholu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy i już wcześniej był zatrzymywany za jazdę po alkoholu.

Oboje za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu podobnie działającego środka sprawcy grożą wysokie grzywny, a sąd może również orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2, natomiast w momencie recydywy - nawet do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony