Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybko ustaleni i zatrzymani w związku ze śmiercią 56-latka

Policjanci kryminalni z żarskiej komendy zatrzymali 2 osoby związane z pobiciem, którego skutkiem była śmierć 56-letniego mieszkańca Mierkowa. W toku intensywnych czynności funkcjonariusze szybko wytypowali i zatrzymali sprawców, którzy za ten czyn odpowiedzą przed sądem.

W środę tj. 27 września br. tuż przed godziną 17.00 dyżurny Komisariatu Policji w Lubsku otrzymał zgłoszenie od mieszkańców Mierkowa zaniepokojonych 56-letnim mieszkańcem wsi, którego od kilku dni nie widzieli. Mieszkańcy poinformowali również o tym, że na schodach domu, w którym  mieszka widoczna jest brunatno-czerwona ciecz.

Oficer natychmiast wysłał patrol Policji, który w domu ujawnił zwłoki mężczyzny. Policjanci z Lubska oraz z Żar pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Żarach do późnych godzin nocnych. Równolegle trwały poszukiwania 2 mężczyzn, którzy według ustaleń śledczych mieli związek ze śmiercią mężczyzny, która nastąpiła w wyniku obrażeń powstałych na skutek pobicia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w wyniku prowadzonych czynności już w czwartek po południu zatrzymali 23 i 30-latka. Obaj to mieszkańcy gminy Lubsko. Obecnie przebywają w areszcie. Na dziś zaplanowane są dalsze czynności z zatrzymanymi.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

  • Szybko ustaleni i zatrzymani w związku ze śmiercią 56-latka
  • Szybko ustaleni i zatrzymani w związku ze śmiercią 56-latka
Powrót na górę strony