Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzinny biznes

Data publikacji 02.10.2017

Policjanci z Legionowa zatrzymali czterech spokrewnionych ze sobą mężczyzn w wieku od 39 do 63 lat. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali dwóch z nich podczas kontroli nissana, którym podejrzani podróżowali. Skontrolowany samochód wypakowany był po brzegi pociętymi kablami telekomunikacyjnymi. Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono po 6 zarzutów kradzieży mienia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Po 7:00 rano policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy patrolowali miejscowość Szadki w gminie Serock. Podczas patrolu mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej nissana patrol, którym podróżowało dwóch mężczyzn: 40-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego i 63-latek zamieszkały w Szczecinie. Byli ze sobą spokrewnieni. Policjanci zauważyli, że kontrolowany pojazd jest wypełniony pociętymi kablami telekomunikacyjnymi. Mężczyźni nie byli w stanie wytłumaczyć policjantom, jak weszli w posiadanie przewodów.

Dalsze intensywne czynności śledczych z Serocka doprowadziły do ustalenia, że kable zostały skradzione, a za przestępstwem kradzieży stoją jeszcze dwaj inni mężczyźni: 39-latek i 60-latek, mieszkańcy powiatu włocławskiego, którzy następnego dnia zostali zatrzymani w swoich domach przez legionowskich kryminalnych i policjantów z serockiego komisariatu.

Według zebranego materiału dowodowego czterej mężczyźni, którzy okazali się rodziną, przez ostatnie tygodnie wspólnie i w porozumieniu ukradli kable telekomunikacyjne zakopane w ziemi na głębokości poniżej 1 metra. Łącznie zostało skradzionych prawie 3 km kabli z terenu powiatu legionowskiego i wołomińskiego. Mężczyźni byli bardzo dobrze przygotowani do przestępczego procederu. Mieli odpowiedni samochód i wykrywacz miedzi.

Podejrzani będą odpowiadać za kradzież mienia. Usłyszeli po 6 zarzutów i przyznali się do winy. Operator telekomunikacyjny szacuje straty.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a podejrzani mogą usłyszeć kolejne zarzuty.

(KSP / jch)

  • Zabezpieczone kable
  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony