Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 4 tys. porcji amfetaminy

Data publikacji 02.10.2017

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu policjanci znaleźli amfetaminę, z której można było uzyskać blisko 4 tys. porcji handlowych tego środka. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie dzielnicy Krzyki. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w trakcie interwencji domowej zatrzymali 46-letniego mężczyznę, u którego w wynajmowanym mieszkaniu znaleziono amfetaminę.

Zabezpieczono wówczas znaczną ilość substancji psychotropowej, z której po podziale można było uzyskać blisko 4 tys. porcji narkotyków. W związku z tym podejrzewany o przestępstwa narkotykowe mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że był on już w przeszłości karany za podobne czyny.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości środków odurzających, wprowadzania ich do obrotu a także czerpania z tego tytułu korzyści.

Obecnie policjanci sprawdzają skąd 46-latek miał zabronione prawem substancje odurzające.

Na podstawie zebranych dowodów i materiałów w tej sprawie sąd wydał już postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja