Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 39 pseudokibiców

Data publikacji 02.10.2017

39 pseudokibiców drużyny piłkarskiej z Lubina zostało zatrzymanych przez policjantów, po tym jak podczas meczu o mistrzostwo I ligi pomiędzy drużynami Chrobry Głogów i Odra Opole, wdarli się bezprawnie na teren stadionu. Obiektu nie opuścili mimo poleceń służb ochrony. Wobec 16 zatrzymanych sąd orzekł już kary w trybie przyspieszonym. To zakazy wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat, kary grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych. Zatrzymani muszą również pokryć koszty sądowe.

Do zakłócenia przebiegu imprezy masowej doszło 30 września br. w Głogowie, podczas meczu o mistrzostwo I ligi piłki nożnej, pomiędzy Chrobrym Głogów a Odrą Opole. Przed rozpoczęciem meczu pseudokibice wdarli się na teren stadionu i sektora kibiców drużyny gości. Pomimo wezwań do jego opuszczenia kierowanych przez służby porządkowe organizatora imprezy, nie opuścili tego miejsca.

W wyniku interwencji policjantów, podjętej na wniosek organizatora imprezy sportowej, zatrzymano 39 pseudokibiców drużyny piłkarskiej z Lubina - sympatyków drużyny gości. Wobec wszystkich zatrzymanych, skierowano w trybie przyspieszonym, wnioski do sądu o ukaranie za złamanie przepisu art. 60 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Pierwszych 16 pseudokibiców już usłyszało w tej sprawie wyrok sądowy: dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe, karę grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych oraz obowiązek pokrycia kosztów sądowych. Sprawy pozostałych zatrzymanych pseudokibiców zostaną rozpatrzone przez sąd w ciągu kilku najbliższych godzin.

Wszystkim grożą podobne, surowe konsekwencje za złamanie prawa podczas imprezy masowej.

(KWP Wrocław / mg)

  • Policjanci zatrzymali 39 pseudokibiców
  • Policjanci zatrzymali 39 pseudokibiców
  • Policjanci zatrzymali 39 pseudokibiców

Opis filmu: Policjanci zatrzymali 39 pseudokibiców

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.56 MB)

Powrót na górę strony